Avrupa Turlarının Olmazsa Olmaz Şehirleri

Hepimiz bir kez olsun Avrupa’yı gezmek isteriz en azından Avrupa’dan bir ülke veya şehir. Avantajlı Avrupa Turları ile Avrupa’nın birçok ülkesini ve şehrini ziyaret edebilirsiniz. Bu yazımızda en çok ziyaret edilen veya insanlar tarafından merak edilen Avrupa şehirlerinden bahsedeceğiz. Avrupa turuna çıkmadan önce bu yazımız sizi fikir sahibi yapacak ve bazı sorularınızı cevaplayacaktır. Sizlerde Avrupa’da görmek istediğiniz şehirleri bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Paris | Fransa

Sen nehri üzerinde yer alan aşıklar ve romantizm şehri olarak bilinen Paris, Fransa’nın başkentidir. Kültürel yaşamı ve tarihi ile bilinen Paris aynı zamanda da uluslararası taşımacılığın geçiş noktasıdır. Paris’te turizmin etkili olduğu kadar ticaret de etkilidir. Çoğu genç kızın hayalı olan Eyfel Kulesi altında fotoğraf çekinmek Paris’e ilk adımı atmakla bu hayale yaklaşmanızdır. Paris gerek tarihi yapıları gerek önemli eserleri gerek kültürü olsun insanların merak ettiği Avrupa şehirleri arasındadır. Paris’e gidince alışveriş yapmamak olmaz dünyaca ünlü modacıların burada birçok kıyafeti satılmaktadır. Şanzelize caddesinde bir tur atmanızı tavsiye ederiz.
Paris Nüfusu: 2.148.651

Paris’in En Önemli Eseri: Eyfel Kulesi

Paris’in En Önemli Lezzeti: Fransız Peyniri

Venedik | İtalya

Yüzen şehir olarak bilinen Venedik, Fransa’nın en meşhur ve kendine özgü şehirlerinden birisidir. Avrupa turlarının vazgeçilmezleri arasında Venedik şehri de yer almaktadır. Venedik kanalları ile ünlenmiştir. Kanallarda bulunan ufak tekneler ile Venedik turu yapmak kim istemez. Hele Venedik kanal turunda birbirinden güzel fotoğraflar çekinmeyi. İnsan düşünürken hevesleniyor. Birbirinden güzel restoranları, birbirinden güzel İtalyan yemekleri ve romantizmi doruklarında yaşatan bir şehir. Eğer balayı Avrupa turuna çıkacaksanız mutlaka Venedik listenizde yer alsın birbirinden güzel tarihi sokaklarda ve yapılarda eşinizle el ele gezmek, daha güzeli olamaz herhalde. Avrupa turunun unutulmaz isimleri arasında Venedik ve burada deneyimlediğiniz şeyler olacaktır.

Venedik Nüfusu: 283.584

Venedik’in En Önemli Eseri: San Marco Bazilikası

Venedik’in En Önemli Lezzeti: Pasta e fagioli

Prag | Çek Cumhuriyeti

Orta Avrupa’nın en mükemmel şehirlerinden birisi olan ve Orta Avrupa turlarının vazgeçilmez şehri olan Prag, misafirlerini tüm zarafetiyle karşılamaktadır. Tüm ihtişamı ile gözleri kamaştıran şehir adeta filmlerden fırlamış gibidir. Yemyeşil ormanların bulunduğu ve mükemmel bir oksijene sahip olan Prag’ın tarihi oldukça eskidir. 9. Yüzyıla kadar dayanmaktadır. Hal böyle olunca şehir içerisindeki konumlanma ve mimarilerde dikkat çekmektedir. Birbirinden güzel köprüleri, sokakları ve tarihi eserleri bulunmaktadır. Gündüzleri sessiz sakin ve otantik sokaklar hava karardıktan sonra bambaşka bir hal almaktadır. Eğlenmeyi seven Prag halkı gündüzleri çalışıp akşamları günün yorgunluğunu ve stresini atmak için kendilerini eğlenceye teslim ederler.

Prag Nüfusu: 1.403.129

Prag’ın En Önemli Eseri: Charles Köprüsü

Prag’ın En Önemli Lezzeti: Pecena Kachna

Viyana | Avusturya

Doğa ile iç içe vakit geçirmeyi sevenlerin gözdesi olan Viyana Avrupa Turlarında ziyaret edilen şehirlerdendir. Şehrin yaklaşık olarak %30’u ormanlık alandan oluşmaktadır. Viyana Avusturya’nın başkenti olmakla birlikte en büyük şehridir de aynı zamanda. Bu şehirde huzurla dolmak elde değil. Uzun bir Avrupa turuna çıkacaksanız son durağınız Viyana olmalı. Diğer şehirlere nazaran daha sakin ve huzur vericidir. Şehir içerisinde birbirinden önemli binalar ve saraylar bulunmaktadır. Viyana’da gerçekten Avrupa’da olduğunuzu hissedeceksiniz. Sizlerde kültür dolu sakin vakitler geçirip ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız mutlaka Avrupa turunuzda Viyana’yı ziyaret etmelisiniz.

Viyana Nüfusu: 1.403.129

Viyana’nın En Önemli Eseri: Schönbrunn Sarayı

Viyana’nın En Önemli Lezzeti: Apfelstrudel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *