Yurtdışı Turu Nedir? Nasıl Gidilir?

Son zamanların en çok tercih edilen tatillerinden birisi yurtdışı tatilleridir. Bu tatillere bireysel ve ferdi gidildiğinde gezip gördüğünüz yerlerden anlam çıkarmayabilirsiniz. Bu yüzden yurtdışı seyahatlerinizi turlarla yapmalısınız. Yurtdışı tatili turlar ile yapmanın birçok avantajı ve bazı dezavantajları bulunmaktadır tabiki de. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki seyahatlerinde kafasına buyruk ferdi hareket etmeyi sevene gezginler turlardan biraz sıkılabilirler. Bu yüzden bu tarz kişilerin turlar yerine ferdi tatilleri tercih etmeleri daha mantıklı olacaktır.

Yurtdışı turlarının avantajları nelerdir?

Yurtdışı seyahatlerini turlarla yapmanın en büyük avantajı gittiğiniz ülkelerde ve şehirlede yabancı olduğunuz için ne yenir neresi gezilir sorularını düşünmenize gerek kalmamasıdır. Gezdiğiniz yerlerde sizlere bilgi veren rehbere sahip olmanızdır. Yurtdışındaki kuralları bilmediğiniz için başınıza gelecek durumlardan bihaber olabilirsiniz. Bu durumun önüne geçmek için turlarda yanınızda bulunan rehberler sizleri yönlendirecek ve bilgilendirecektir. Herhangi sıkıntınızda veya memnuniyetsizliğinizde tur şirketi ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Siz yurtdışı turundayken sizlere whatsapp üzerinden destek veren birçok destek elemanı vardır. Sorunlarınıza çözüm bulmak veya gerekli yönlendirmeleri yapmak için sizlere 7 gün 24 saat kesintisiz destek vermektedirler.

Sizinle birlikte gelen danışmanlar ve rehberler gideceğiniz yerlere ilk defa giden kişiler değillerdir. Bu yüzden fazlası ile bu konuda bilgi sahibidirler. En ufak sorunuzda ve sıkıntınızda sizlerin mağdur olmaması için ellerinden geleni yapacaklarından emin olabilirsiniz.

Yurtdışı turlarının dezavantajları nelerdir?

Her şeyin avantajı olduğu gibi yurtdışı turlarının da dezavantajları bulunmaktadır. Fakat bu dezavantajlar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Peki yurtdışı turlarının dezavantajları nelerdir biraz bahsedelim. Turların düzeninin bozulmaması için belirli bir kuralı ve planı bulunmaktadır. Bireysel gezmeyi seven kişiler bu düzene uymak istemeyebilirler bu yüzden başına buyruk gezmek isterler. Tur rehberleri veya tur sorumluları bu duruma zaman zaman sıcak bakmayacaklardır. Çünkü herkes kendi kafasına göre dolaşmak isterse bir düzen olmaz ve turdaki kişiler arasında iletişim kopuklukları yaşanabilir. Turların içerisinde kendiniz gezmeniz için sizlere zaman verilmektedir. Genelde yeni bir şehre gittiğinizde şehir merkezlerinizde şehri tanımanız ve gezmeniz için sizlere yaklaşık 3-4 saat gezinti zamanı verilmektedir. Yurtdışı turlarınızda gittiğiniz şehirdeki merak ettiğiniz yerleri tur planında olmadığı için göremeyebilirsiniz. En büyük dezavantajı da bu olabilir. Örneğin Paris’e gittiğinizde tur planında olmayan bir mekana, müzeye veya kafeye gitmek istediğinizde tur planındaki boşluğu değerlendirerek gidebilirsiniz aksi takdirde istediğiniz yere gidemeyebilirsiniz.

Yurt dışı turuna nasıl gidilir?

Yurt dışı turlarına gitmek için tarafımıza başvurabilirsiniz. Tarafımıza ulaştığınızda sizlere bazı sorular sorulmaktadır. Bu sorular eğer gitmek istediğiniz tur hakkında fikir sahibi değilseniz sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Bu sorular size uygun turları ve ülkeleri belirleyici sorulardır. Hangi tura gitmek istediğinize karar verdikten sonra tarih seçimi yapılmaktadır. Tarih seçiminize karar verdikten sonra da vize işlemleri için gerekli evrakları toparlayıp vize danışmanlığı hizmetimizden yararlanarak vize sürçlerinizi hızlandırabilir ve vizenize hızlıca kavuşabilirsiniz. Vize sürecini de tamamladıktan sonra sıra tur saatinizi beklemeye gelmiştir. Turların birçoğu İstanbul kalkışlı olmaktadır. Fakat grup turları sayıya göre başlangıç yeri değişiklik gösterebilmektedir. Tur günü ve buluşma zamanı da geldikten sonra yurtdışı turunuz başlamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *