Yurtdışına Turla Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler

Herkes seyahate giderken yanına ne alması gerektiğini düşünür bazen liste yapar fakat yurtiçi tatile göre yurtdışı tatil arasında bazı farklar vardır. Yurtiçi tatiller genelde kısa sürer ve neyi nerden temin edeceğinizi bilirsiniz fakat yurtdışı tatillerde durumlar farklıdır her şeyi yanınıza almak istersiniz. Sıkıntısız bir yurtdışı turu geçirmek istersiniz. Hangi eşya lazım olur hangileri lazım olmaz bu konuda bilgi sahibi olmak ve fikir sahibi olmak için size yurtdışına giderken yanınızda bulunması gereken eşyalardan bazılarını önereceğiz. Siz de yurtdışına çıkmadan önce güzel bir valiz ve çanta hazırlamak istiyorsanız. Tur boyunca sıkıntı yaşamamak keşke şunu da yanıma alsaymışım dememek istiyorsanız yazımıza dikkatlice göz gezdirin ve eşya listenizi ona göre hazırlayın.

Sırt Çantası

Yurtdışı seyahatlerin kurtarıcı meleği olan sırt veya bel çantası yanınızda mutlaka olması gereken eşyalardandır. Gün boyu dışarıda olacağınız ve ihtiyacınız olan eşyaların hepsini cebinize koyamayacağınız için mutlaka sırt çantası almanızda fayda vardır. Sırt çantanızın içerisinde kıyafet, atıştırmalık, şarj aleti, cüzdan ve su gibi şeyleri koyabilirsiniz. Seyahatlerde gerçekten de hayat kurtarıcı etkisi bulunmaktadır. Seyahatiniz boyunca otobüste ve uçakta da yanınıza almanız gereken eşyalar olacağı için bunları sırt çantanıza koyabilirsiniz.

Power Bank

Yurtdışı turları planlanırken genellikle sabahtan otelden çıkılır ve yatma saatine kadar gidilmez. Gün boyu dışarıda olacağınızı ve ister istemez telefonunuzu kullanacağınızı varsayarsak şarjınız bitecektir. Bilemediğiniz bir şekilde telefonunuzun şarjının bitmesi hiçte hoş bir durum değildir. Hele de telefonunuzun şarjı hemen bitiyorsa yanınızda mutlaka bir taşınabilir şarj cihazı olmasında fayda vardır. Seyahatiniz boyunca gezdiğiniz yerlerin resmini çekecek ve sosyal medya kullanacaksınız her şeyden önemlisi gideceğiniz yerlere internetten bakacak ve harita kullanacaksınız bunların her birisi pil tüketen işlemlerdir. Bu yüzden şarj konusunda titiz olmak gerekir. Sırt çantanıza bir power bank koyarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

İlaçlar

Her şeyin başı sağlıktır. Türkiye’den yurtdışına çıkarken sağlığınız için en önemli şeyler ilaçlardır. Eğer düzenli kullandığınız ilaç varsa kesinlikle yanınıza fazlasıyla alın hatta hepsini aynı yerde muhafaza etmeyin örneğin bir kısmı sırt çantanızda bir kısmı ise valizinizde dursun herhangi kötü bir olaya karşı çantanızın başına bir şey gelirse ilaçlarınızdan olmayın. Eğer düzenli kullandığınız ilacınız yoksa yanınıza ağrı kesici ve vitamin almayı ihmal etmeyin. Binlerce kilometre uzağa gideceksiniz ve hava değişimi olacak yorulacaksınız bazen buna dayanamayabilir halsiz düşebilirsiniz. Bu yüzden yanınızda mutlaka vitamin hapları ve ağrı kesicilerin olmasında fayda vardır.

Priz Dönüştürücü

Gittiğiniz ülkelerde ve şehirlerde şarj konusunda sıkıntı çekmek istemiyorsanız yanınızda mutlaka bir adet evrensel dönüştürücü olmalıdır. Neden evrensel dönüştürücü olmalı peki. Çünkü yurtdışı turuna gidiyorsunuz ve farklı ülkelerde farklı eyaletlerde bulunacaksınız. Her ülkenin veya eyaletin priz tipi birbirine uymayabilir. Dünya üzerinde birçok priz tipi kullanılmaktadır. Sizlerde her tür prize uyum sağlayan global dönüştürücü edinerek dünyanın her yerinde elektrik sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Kitap & E-kitap

Kitap ve müzik ruhun gıdasıdır. Yurtdışı tatili boyunca zaman zaman ruhunuzu ve beyninizi dinlendirme ihtiyacı duyacaksınız veya uzun seyahatler yapmak zorunda kalacaksınız. Bu zamanlarda kitaplar en iyi arkadaşınız olacaktır. Tatile giderken yanınıza en sevdiğiniz kitaplardan alın. Otobüs yolculuklarında veya uçak yolculuklarında zaman geçirmenize yardımcı olacaktır. Veya gün boyu gezeceğiniz için vücudunuz yorulacak ve dinlenmeye ihtiyaç duyacaktır. Siz dinlenirken ayakları uzatmışken elinizde en güzel kitap okuyor ve yorgunluğunuzu unutuyorsunuz. Oldukça keyif verici olmalı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *